Blog

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Aşağıda, zaman içerisinde müşterilerimizin en çok merak ettiği SIKÇA SORULAN SORULAR hakkında kısa bir liste hazırladık.  Cam balkon sistemleri yaptırmadan önce merak edilen ve en çok  sorulan sorular ve firmamızın çözüm önerilerinden oluşan listemizin sorularınıza cevap vermesini temenni ederiz.
SORU ? Yuvarlak bir balkonum var. Buraya CAM BALAKON yaptırmak istiyorum. Sistem uygulanabilir mi?
WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri “açı bağımsız” sistemler olduğu için her türlü geometriye sahip balkonlara uygulanabilir.

SORU? Balkona cam balkon sistemi yaptıktan sonra camları temizlemek zor mudur?
– Sistem, tüm camların içeriye doğru  açılıp toplanmaya imkan verdiği için, camlar açılıp tek tek kolaylıkla temizlenebilir. Camın dış tarafı katlanınca balkonun içine gelmektedir. Rahatlıkla silinebilir ve temizlenir.

SORU ? Sistem yağmur, su, sızdırır mı?
Balkon camlama sistemleri tam olarak su sızdırmazlığı sağlamazlar. WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri ise kendinden su kanallı profil dizaynı sayesinde sağlıklı yağmur suyu tahliyesi yapılarak suyun profilden içeri girmesi minimuma indirilmektedir. Ayrıca cam aralarında alüminyum fitil uygulaması ile yalıtım en üst düzeye çıkarılmıştır.

SORU ? Mutfağımı büyütmek için ara duvarı yıkıp, balkona cam balkon yaptırmak istiyorum. Böyle bir durumda ısı yalıtımı balkon cam balkon sistemi ile sağlanabilir mi?
Balkon camlama sistemlerinde kullanılan camlar “ısı cam” olmadığı için böyle bir durumda soğuk havalarda problemle karşılaşılabilir. Bu anlamda yapılan uygulamalarımız vardır, ancak firma olarak tavsiye etmediğimiz bir durumdur.

 SORU ? Sistemin hareketli mekanizmaları paslanırsa ne yapacağım?
Balkon camlama için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Piyasada kullanılan sistemlerdeki rulmanlar, dış iklim şartları için değil “yağ” içinde çalışmak için tasarlanmışlardır. Dolayısıyla bu sistemler bir süre sonra paslanıp işlevsiz hale gelmektedirler. WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri sistemlerinde ise rulmanlar “paslanmaz çelik” tir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar ( vidalar, taşıma parçaları v.b.) dış iklim şartlarına dayanıklıdır.

SORU ? Camlar rüzgarda kırılır mı?
WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri sistemlerinde kullanılan tüm camlar “temperli cam”dır. Temperli camlar, yüzeysel darbelere ve rüzgara karşı dayanıklıdır. Darbe ve çarpma gibi etkenler ile kırılması mümkün değildir.

SORU ? Cafe işletmecisiyim. Mekanı mı yazın açarak bahçesi ile birleştirmek istiyorum. Ancak iki bölüm arasında herhangi bir eşik olsun istemiyorum. Ne yapmalıyım?
WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri sistemleri arasında cephe kapama için kullanılan SÜRME sistemleri herhangi bir eşik profili olmadan uygulanmaktadır. Dolayısıyla iki farklı bölümü istenildiği gibi birleştirme imkan tanımaktadır.

SORU ? Balkonu, cam balkon sistemi ile kapatmak imara aykırı mıdır? Şikayet durumunda sökülür mü ?

Cam balkon sistemleri imar mevzuatına aykırı değildir. Ayrıca bir izin ve müsaade gerektirmeyen sistemlerdir. 

SIKÇA SORULAN SORULAR
SIKÇA SORULAN SORULAR