Blog

NEDEN CAM BALKON

NEDEN CAM BALKON

Sıkça Sorulan Sorular

*Yuvarlak bir balkonum var. Buraya balkon camlama yaptırmak istiyorum. Sistem uygulanabilir mi?

WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri “açı bağımsız” sistemler olduğu için her türlü şekildeki sahip balkonlara uygulanabilir.

 
*Balkona camlama sistemi yaptıktan sonra camları temizlemek zor mudur?
– Sistem tüm camların açılıp toplanabilme imkanı verdiği için, camlar açılıp tek tek kolaylıkla temizlenebilir.

NEDEN CAM BALKON
NEDEN CAM BALKON

 NEDEN CAM BALKON

*Sistem yağmur, su, sızdırır mı?
Balkon camlama sistemleri tam olarak su sızdırmazlığı sağlamazlar. WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri sistemlerinde ise kendinden gölgeli profil dizaynı sayesinde sağlıklı yağmur suyu tahliyesi yapılarak suyun profilden içeri girmesi minimuma indirilmektedir

 
*Mutfağımı büyütmek için ara duvarı yıkıp, balkona camlama yaptırmak istiyorum. Böyle bir durumda ısı yalıtımı balkon camlama ile sağlanabilir mi?
Balkon camlama sistemlerinde kullanılan camlar “ısı cam” olmadığı için böyle bir durumda soğuk havalarda problemle karşılaşılabilir.

 
*Sistemin hareketli mekanizmaları paslanırsa ne yapacağım?
Balkon camlama için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Piyasada kullanılan sistemlerdeki rulmanlar, dış iklim şartları için değil “yağ” içinde çalışmak için tasarlanmışlardır. Dolayısıyla bu sistemler bir süre sonra paslanıp işlevsiz hale gelmektedirler. WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri sistemlerinde ise rulmanlar “paslanmaz çelik” tir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar ( vidalar, taşıma parçaları v.b.) dış iklim şartlarına dayanıklıdır.

 
*Camlar rüzgarda kırılır mı?
WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri sistemlerinde kullanılan tüm camlar “temperli cam”dır. Temperli camlar, yüzeysel darbelere ve rüzgara karşı dayanıklıdır.

 
*Cafe işletmecisiyim. Mekanımı yazın açarak bahçesi ile birleştirmek istiyorum. Ancak iki bölüm arasında herhangi bir eşik olsun istemiyorum. Ne yapmalıyım?
WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri sistemleri arasında cephe kapama için kullanılan SÜRME sistemleri herhangi bir eşik profili olmadan uygulanmaktadır. Dolayısıyla iki farklı bölümü istenildiği gibi birleştirme imkan tanımaktadır.

 
*Balkon camlama sistemi imara aykırı mıdır?
Bu sistemlerin uygulanması yerel yönetimlerin tasarrufundadır.

*Cam BALKON yaptırdıktan sonra yedek parçaları ve fitilleri bulmak mümkün mü ?

Evet Kullandığımız model Türkiye genelinde satılan ve uygulanan bir seridir. Firmamızdan her zaman temin etmeniz mümkündür. Tel numaramız ; 0242 324 03 26