Blog

Katlanır cam sistemi

Katlanır cam sistemi

Katlanır cam sistemi, Balkon kapama sistemlerinde adından da anlaşılacağı gibi katlanır cam sistemi, en çok kullanılan modeldir. Camların katlanabilir olması, temizlik ve açık balkon özelliğini korumak gibi artı özellikleri bulunan katlanır cam sistemi 8 mm. ve 10 mm. cam seçenekleri uygulama özeliğine sahiptir.

Katlanır cam sistemi
Katlanır cam sistemi

ALÜMİNYUM profiller içerisinde çalışan rulman tekerlek sisteminin camları taşıması ve sürülmesi sayesinde cam kanatlarının hareket etmesi sağlanır. Rulman tekerlek yapısı plastik kaplama sayesinde sessiz ve rahat hareket ederek, camın sağa sola sürülmesini sağlamaktadır. Alt ve üstten taşıma özeliği ile cam kanatlar ağırlık oluşturmasına rağmen rahat hareket edebilmektedir.

Katlama özelliği, bağımsız şekilde çalışan kanatların yer kaplamadan ve rahat bir şekilde temizlenmesini sağlar. Balkon sisteminde kullanılan camlar 8 milimetre kalınlıkta ve fırınlanmış camlardan imal edildiği için yüksek güvenlikli ve kırılma ihtimali kesinlikle yoktur. Çok sert darbelerde cam, aynı otomobil camlarında olduğu gibi tuz buz olacak şekilde patlar ve dağılır. Patlayan cam parçaları 1 cm kare gibi küçük ölçüler de parçalanır ve kesici özeliğini % 80 kaybeder.

Günümüzde yeni inşaat teknolojisinin bir gereği ve kulanım zorunluluğu getirilmiş olan bu temper özelliği kullanılan camlar, cam balkon sistemlerinde ayrıca bir güvenlik unsuru olarak ön plana çıkmaktadır.

Kırılması hayli güç olan bu camların kullanımı hırsızlıklara karşıda bir önlem olarak düşünülebilir.

Katlanır cam sistemi
Katlanır cam sistemi

Modern ve estetik görüntüsü ile mekanlarımızda artı yaşam alanları katmak için tasarlanan cam balkon sistemlerinde kullanım ve ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Kullanımı kolay ve görüntü kirliliği yaratmayan bu sistemler mekanlarımıza değer katmaktadır.Evlerimizde yeni bir cam oda yaratma  fikri gün geçtikçe moda haline gelmiştir.

Bizlerde Antalya ilimizde WİNLİFE katlanır ve sürme sistemlerinin üreticisi ve uygulamacı firması olarak. En kaliteli ürünü sizlere, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile sunmaktayız.

Firmamız ayrıca kış bahçesi, sineklik sistemleri, Alüminyum korkuluk ve küpeşte sistemleri, teras ve veranda kapama. Kafeterya ve iş yerleri için hareketli cam sistemleri gibi konularda üretici firma garantisi ile hizmet vermektedir.

WİNLİFE ANTALYA Katlanır ve sürme cam sistemleri….
0242 324 03 26