Blog

Katlanır cam balkon m2 fiyatları Antalya

Katlanır cam balkon m2 fiyatları Antalya

Katlanır cam balkon m2 fiyatları Antalya
Katlanır cam balkon m2 fiyatları Antalya

 

 

 

 

 

İhtiyaçlar ve beklentiler, katlanır cam balkon sistemlerinde beraberinde  yenilikleri de getirmektedir. Kullanımı çoğaldıkça, cam balkon ürününde talep edilen özellikler çoğalmıştır. Kolay kullanım, daha fazla yalıtım gibi müşteri beklentileri ürünün gelişmesinde önemli bir yere sahiptir.

Cam balkon sistemlerinde son zamanlarda oluşan yeniliklerde bazıları şunlardır.

*Alüminyum cam balkon fitili ;

Cam aralarında kullanılan plastik yerine, ömürlük paslanma ve bozulma yapmayan, yalıtım olarak çok daha iyi ve sağlam alüminyum fitil kullanılmaya başlanmıştır. Yapısı ve şekli plastik fitil ile aynı olmakla birlikte, malzeme alüminyumdan yapılmıştır. Ayrıca profil rengine göre boyama imkanı vardır. 

*Alüminyum profilde, Alt sabit rayda içeride oluk kanalı;

Yalıtımın çok önemli olduğunu ve talep edildiğini söylemiştik, her ne kadar % 100 yalıtım sağlamak mümkün değilse de, son yenilikler çok önemli artılar getirmiştir. Bunlardan biri de alt profilde oluk sistemidir. profil üzerinde yaratılan oluk kanalı, buharlaşmadan ve su kaçamağından içeride oluşan birikintiyi aynı çatı oluğunda olduğu gibi muhafaza ederek içeriye girişine engel olmaktadır ve tahliye yaratılarak dışarı atılabilmektedir.

*Çocuk emniyet kilidi;

Katlanır cam balkonlarda ilk kanatların açılmasını aynı zamanda sistemin dışarıdan açılmamasını sağlayan kilitler, artık çocukların istendiğinde açamayacağı şekilde bir düzenekle daha güvenli hale gelmiştir. Yüksek katlarda ufak çocuklar için düşünülmüş bu yeni kilitler, müşteriler tarafından da çok beğenilmiş ve ilgi görmüş bir yeniliktir.

*Isı camlı cam balkon;

Evet, bu da olabilir mi denilecek bir yeni ürün daha, gerçekten beklentilerin üzerinde ve yalıtım konusunda iyi bir çalışma olan ısı camlı cam balkon ürünü, çıkartılmıştır.

Tek camın ne olursa olsun soğuk havayı ve sıcak havayı iletebilmesi, buharlaşma yapması gibi etkenler düşünüldüğünde, gerekli olan tek şeyin pvc doğramalarda olduğu gibi ısı cam olduğu varsayımıyla yola çıkılarak tasarlanmış ve gayet başarılı bir ürün ortaya çıkmıştır. Ancak ısı camın maliyete getirdiği etki ile fiyat doğal olarak tek camdan oluşan cam balkonlardan daha pahalıdır.

Bunun yanı sıra birçok aparat ve parçalar daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olmak amacı ile sürekli olarak gelişmekte ve bu konuda birçok üretici firma tarafından ar-ge çalışmaları hızla devam etmektedir. Türkiye de cam balkon sistemlerine olan bu yoğun ilgi ve talepten ötürü, ürün yurt dışında olamadığı kadar, kaliteli ve hızlı gelişmektedir.

Tüm bu etkenler ve yenilikler, firmalar arasında Katlanır cam balkon m2 fiyatları Antalya için yeni ve eski ürün anlamında fiyat farkları oluşturmaktadır.

 

 

 

 

Leave a comment