Blog

Katlanır cam Antalya

Katlanır cam Antalya

Katlanır cam Antalya

Katlanır cam Antalya

Balkon kapama sistemlerinde, günümüzde en çok tercih edilen model katlanır cam balkon sistemi gelmektedir. Bunun nedenleri kısaca şunlardır;

Katlanır cam Antalya, diğer cam sistemleri ile kıyaslandığında ses ve ısı yalıtım konusunda daha iyidir. Camların yan yana kalıyor olması ve arada 5 mm. boşluk olması sebebi ile cam aralarında kullanılan plastik veya yeni ürün alüminyum fitiller sayesinde izolasyon konusunda çok olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Ayrıca katlanır cam balkon ürününde sabit ray ile hareketli kanat arasında kullanılan kıl fırça fittillerin alt ve üst tarafta 2 sıra olarak bulunması ve sıklığı yalıtım konusunda önemli bir detaydır.

Katlanır cam Antalya modelinde camların içeri doğru katlanmak sureti ile  toplanması, cam temizliği açısında da kolaylık sağladığı için tercih edilme sebebi olamkatadır. Kapalı halde iken dışarıda kalan camın yönü, katlama yapıldığında içeriye geldiği için cam temizliğ kolay ve güvenli şekilde yapılabilmektedir. Camların kolay ve risk yaratmaksızın  temizlenmesi, özellikle bayanlar tarafından tercih sebebi oluşturmaktadır.

Katlanır cam sistemlerinin  diğer bir olumlu yönü, açık olarak kullanılmak istenilen mekanların (ev balkonları, kafeler ve ya restaurantlar). Kapalı iken kapalı alan olarak yalıtımlı bir şekilde kullanılmasını sağlarken. Açıldığı zaman yani camlar katlandığı zaman, mekan eski açık halini almaktadır.

Ayrıca bu sistemde kullanılan camların, renkli cam olarak kullanılabilme seçeneği, kalınlık olarak 8 mm. veya 10 mm. seçenekleri oluşu. Temperli denilen fırınlanmış cam kullanılması, güvenlik ve estetik olumlu yönleri olarak değerlendirilmelidir.

Hırsızlık ve güvenlik amacı ile de kullanılabilen katlanır cam balkon sistemi, estetik görüntüsü bakımından ŞEFFAF, FÜME, YEŞİL, MAVİ ve BRONZ. Trakya şişecam ürünü kullanılarak renkli cam görüntüsü şekline  getirilebilir. Camlar orjinal renkli olarak üretilmektedir, film veya boya değilidir.

Katlanır cam balkon sistemlerinde kullanılan çereçeve malzemesi Alüminyumdur. Alüminyum oluşu sağlam ve kullanışlı olmasını yaratmak ile birlikte, paslanmaz oluşunu sağlamaktadır. Alüminyum profiller eloksal kullanılabileceği gibi farklı renkli boyanarak hatta ahşap desen uygulanabilir. Durumu ile mekanlarda ve yapılacak yerde uyum konusunda farlılık yaratmaktadır.

Buna benzer birçok detay ve özellik sayesinde Antalya da cam balkon sistemi için Katlanır cam balkon modelinin. özellikle evler için daha uygun bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Firmamız WİNLİFE Antalya cam balkon sistemleri, Katlanır ve sürme cam balkon sistemleri konusunda en iyi ürünü kullanma ve uygulama çabası içerisindedir.