Blog

Cam balkon teknik bilgi

Cam balkon teknik bilgi

WİNLİFE Cam Balkon Sistemleri Cam balkon teknik bilgi ve Özellikler;

Camlar,
Cam balkon Sisteminde 8 mm. kalınlığında temperlenmiş (fırınlanmış) ve rodajlanmış camlar kullanılmaktadır. Standart ölçülerde  kanat genişliği; 40 cm. mm. – 70 cm. ölçülerinde yüksekliği 50 cm. – 320 cm. aralığnda olmalıdır. Camlar  şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil renkte, Şişecam standartlarında seçenekler mümkündür. Reflekte denilen aynalı renkli camlarda lamine olarak kullanılabilmektedir.

Alüminyum Profiller;
Sistemimizde 3,5 mm. et kalınlığında alüminyum profiller kullanılmaktadır. Et kalınlığının kalın olması, alüminyum profillerin dayanıklı olması esneme yapmaması anlamında önemlidir. Profil rengi olarak, Eloksal (mat gri alüminyum rengi) ayrıca elektrostatik toz fırın boya uygulanmakta ve renk seçenekleri RAL STANDARTLARINDA kullanılabilir. Fırın boyama yöntemi  sayesinde boya alüminyumun yüzeyine tamamen nüfuz etmektedir. Profil üzerindeki boyanın renginin solmaması, farklı tonların oluşmaması ve kabarma olmaması kaliteli fırın boyanın belirtileridir. Kasa (ray) ve cam bazası profilinde yeni tasarım damlalıklı ve su tahliye kanallı modeller kullanılmaktadır. Ayrıca cam arasında alüminyum çıta fitiller, içerisine kıl fitil takılarak kullanılarak yalıtım çok daha iyi hale gelmiştir ve cam arası fitilleri bir daha değiştirmek ihtiyacı ortadan kalkmıştır. Alüminyum cam balkon fitilleri ömürlüktür.

Montaj ;
Cam balkon sistemlerinde, montaj en önemli unsurlardan biridir. Ölçü aşamasından başlayarak, imalat(üretim) aşaması ile devam eden süreç montaj ile son bulur. Ancak ölçü ve imalat aşamaları kusursuz ve hatasız olmalıdır. Son aşama olan montaj işlemi, kalifiye ve uzman personel tarafından yapılmalı, ayarlar ve iç dış izolasyonu sağlayan silikon çekme işlemi, dikkatli ve uygun şekilde profesyonel personel tarafından gerçekleştirilmelidir.

Aksesuarlar ve yardımcı malzemeler ;

Sitemde plastik aksesuarlar kullanılmaktadır. Kilitler, çıkış yolu çerçevesi, kapaklar, katlanır boynuz kılavuzu gibi malzemeler kaliteli plastiklerden imal edilmiştir. Cam aralarında plastik fitil veya yeni ürün alüminyum cam fitili kullanılmaktadır. Cam baza profilinde 1 cm. yükseklikte kıl fırça fitiller kullanılarak izolasyon sağlanmaktadır. Cam balkon teknik bilgi.

İzolasyon ;
Sistemde kullandığımız alüminyum profillerde, diğer cam balkon sistemlerinin zayıf olduğu su yalıtımı konusunda çok daha iyi tasarlanmıştır. Damlalıklı cam bazası ve kasa (ray) profilindeki oluk sayesinde su, sistemin içine girmeden dışarı atılır. Cam fitilleri, kıl fitiller ve silikon sayesinde gürültü, toz, ses ve ısıda önemli bir seviyede izolasyon sağlamaktadır. İç ve dış tarafa uygulanan silikon işlemi antibakteriyel ürün kullanılarak uzun ömürlü ve kalıcı bir yalıtım sağlanmaktadır.

Cam balkon teknik bilgi

Garanti ,
Sistem ve sistem içerisinde kullanılan tüm malzemeler, firmamız WİNLİFE Antalya cam balkon sistemleri  tarafından 2 (iki) yıl garantilidir.

Cam balkon teknik bilgi
Cam balkon teknik bilgi

Leave a comment