Blog

Cam balkon sistemleri ANTALYA

Cam balkon sistemleri ANTALYA

Cam balkon sistemleri ANTALYA

Günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaya başlayan katlanır ve sürme cam balkon sistemleri, kullanışlı ve görünüş olarak modern yapısı ile balkon kapama için vazgeçilmez bir ürün olma durumundadır. Kullanılan çerçeve profilinin alüminyum olması paslanma riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Alüminyum  malzeme aynı zamanda uzun ömürlü ve estetik görünümlü bir metaldir.

Kanatların yürümesini sağlayan tekerler rulmanlardan oluşmaktadır. Bu rulmanlar üzerine özel dayanıklı plastikler geçirilerek rahat ve sessiz hareket sağlanmaktadır. Winlife Antalya cam balkon olarak firmamızın kullandığı rulmanlar paslanmaz olup bir kanat için 4 adet teker ve 8 adet rulman kullanılmaktadır. Bu rulman  sayısı kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Yükün 8 noktada bölünmesi, cam kanatların rahat hareket etmesini sağlamakta böylece uzun yıllar arıza ve problem olma ihtimali azalmaktadır.

 Cam balkon sistemleri ANTALYA

Cam balkon sistemleri ANTALYA
Cam balkon sistemleri ANTALYA

Aksesuar olarak kullanılan plastik malzeme ve diğer yardımcı parçalar ısıya ve aşınmaya  dayanıklı özel plastiklerden üretilmektedir. Bu parçaların değiştirilmesi veya yedeklerinin temin edilmesi, firmamızın garantisi kapsamındadır.

Cam Balkon sisteminde kullanılan kilitler dayanıklı malzemeden üretilmiş olup alt ve üstte olmak üzere 2 adet kullanılmaktadır. Kilitler kullanım amacına uygun olarak çocuk emniyet kilidi olarak monte edilebileceği gibi, alt ve üst kilit beraber kullanılacak şekilde montaj imkanı da sağlamaktadır. Giriş katlar ve iş yerleri için ekstra güvenlik kilidi (anahtar ile açılıp kapatılabilen metal gövdeli) kullanabilme imkanı vardır.

Winlife Antalya cam balkon sistemlerinde profiller için renk seçenekleri mevcuttur. RAL kodlarındaki, tüm renkler profil üzerine fırın boya yapılarak tatbik edilebilmektedir. Bu boya fırınlanarak uygulandığı için çok uzun ömürlüdür ve renkler çok net ve kalıcıdır. Günümüzde gelişen teknolojik imkanlar sayesinde Alüminyum profiller üzerine ahşap desen uygulama imkanı da vardır. Bu uygulama ile bir çok ağaç motifi (meşe-maun-çam v.s. gibi) ahşap görünümü olarak uygulanabilmektedir. Bu yöntem ile evlerimiz de ve iş yerlerimizdeki dekora uygun şekilde bir cam balkon sistemine sahip olabilirsiniz.

Seçeneklerin çokluğu ve her yapıya uygulanabilir oluşu ayrıca estetik görünümü, kolay kullanımı gibi avantajlar sağlaması cam balkon sistemlerinin tercih edilmesindeki başlıca önemli unsurlardır.