Blog

Cam balkon Antalya fiyatları

Cam balkon Antalya fiyatları

Cam balkon Antalya fiyatları

Cam balkon sistemlerinde fiyatlandırma işlemi, ölçü olarak genişlik ve yükseklik birbiri ile çarpılarak belirlenmektedir. Cam sistemi yapılacak alan balkon veya bölüm şekli düz, L şeklinde U şeklinde veya oval olabilir. Aşağıda üst görünüş olarak örnek bazı balkon şekillerini görebilirsiniz.

Antalya cam balkon şekilleriGenişlikler cm. veya mm. cinsinden toplanarak, cam balkon sistemi yapılacak yerin zeminden tavana olan yüksekliği ile çarpılır. Böylece cam sistemi yapılacak alanın m2 olarak ölçüsü belirlenmiş olur. Bulunan m2 değeri firmaların belirlediği m2 birim fiyatı ile çarpılarak fiyat bilgisine ulaşılmış olunur.

 

Cam balkon sistemlerinde genel olarak fiyatlandırma m2 olarak belirlenmektedir. Ürün kalitesi, cam rengi, kullanılacak aksesuar ve sistemde ki ekstra özellikler ve firmaların belirlediği fiyat ve kar politikası, m2 birim fiyatını etkileyecek faktörlerdir. Her firmanın m2 fiyatı bu yüzden farklılık göstermektedir.

Şimdi m2 fiyatını etkileyen faktörleri biraz inceleyelim;

Cam renkleri ve kalitesi, 

Türkiye genelinde, cam ürünü ham madde olarak, Türkiye nin dev kuruluşu Trakya şişe cam tarafından üretilmektedir. Trakya şişe cam fabrikası, 21.000 çalışanı ve 150 ülkeye ihracat yapabilen yapısı ile gerçekten dev bir kuruluştur. Her türlü düz cam ve cam eşya üretimi yapabilen Trakya şişecam, Türkiye de ve dünyada pazarda çok hakim ve güçlüdür. Bu sebeple kullandığımız camlar cam işleme fabrikalarına Trakya şişecam tarafından gönderilmektedir. İthal cam pazar da vardır, (Daha çok İran ürünü) ancak yok denecek kadar azdır ve kalite ve fiyat olarak yerli üretim Trakya şişecam ile rekabet edemez durumdadır. Bu anlamda iyi cam kötü cam kavramı yoktur, Trakya şişecam vardır. Cam balkon Antalya fiyatları

Firmamız WİNLİFE Antalya cam balkon sistemleri ve % 95 cam işi ile uğraşan firmalar bu ürünü kullanmaktadır. Cam balkon sistemlerinde kalınlık olarak genelde 8 mm. tercih edilmektedir. Sistemin rahat çalışması ağırlığı ile doğru orantılıdır. 8 mm. camın m2 birim ağırlığı 15 kg.iken 10 mm.kalınlıkta camın m2 ağırlığı 25 kg. dır. Bu sebeple 8 mm. cam tercihi cam balkon sistemlerinde doğru karardır. Yükseklik olarak 2.90 cm. kadar rahat çalışabilen 8 mm. kalınlıktaki camlar temper işlemi uygulandığı için sağlamlık konusunda yeterlidir. 

Cam balkon Antalya fiyatları

Cam renkleri konusunda standart üretimi yapılan cam renkleri vardır, bunların ayrıca renk tonları yoktur. Daha açık veya daha koyu olma durumu söz konusu değildir. Gelelim cam renklerine;

FÜME CAM; Siyah renk olarak görülen ve adlandırılan bu renk, güneş ısı ve ışığını kesmek ve kısmen içeriyi göstermemek amacı ile tercih edilmektedir. Ancak yanlış bilinen ve müşteriler tarafından sıklıkla sorulan bir konuya açıklık getirmek  istersek, dışarıdan içeriyi göstermeyen, sadece içeriden dışarıyı gösterebilen bir cam yoktur. Füme cam, güneş ve gölge durumuna göre kısmen karartma yapmaktadır. Ayrıca hava karanlık oldukça eğer evde ışık yanıyorsa görünürlük daha çok olacaktır.

Cam balkon Antalya fiyatları
Cam balkon Antalya fiyatları
füme cam
Füme cam
füme cam balkon
Füme cam balkon

 

 

 

 

 

ŞEFFAF CAM; Saydam renktir, diğer renklerde olduğu gibi ton farkı yoktur ve saydamlığı standarttır. Evlerimizdeki normal camlar ve ısı camlar ile aynı görünümdedir. 

Şeffaf cam balkon
Şeffaf cam balkon
Cam balkon Antalya fiyatları
Cam balkon Antalya fiyatları

 

 

 

 

 

 

MAVİ CAM; Dekoratif cam renklerindendir. Yapıya uyum sağlaması korkuluklar ile uyum sağlaması veya sadece zevk olarak tercih edilebilir.

Mavi cam balkon
Mavi cam balkon
mavi cam
mavi cam
Cam balkon ANTALYA
Mavi cam balkon

 

 

 

 

 

YEŞİL CAM; Mavi camda olduğu gibi dekoratif olarak veya uyum amaçlı tercih edilebilir. 

Cam balkon ANTALYA
Yeşil cam balkon
Yeşil cam balkon
Yeşil cam balkon

 

 

 

 

 

BRONZ CAM; Daha çok kahverengi tona yakın olan füme kadar olmasa da koyu renkli cam çeşididir.

Bronz cam balkon
Bronz cam balkon
Bronz cam balkon
Bronz cam balkon

Leave a comment