Blog

Antalya sineklik

Antalya sineklik 

Antalya sineklik sistemleri üretim montaj ve satış faaliyetleri yapmaktayız.

Ürün çeşitlerimiz arasında her model sineklik bulunmaktadır.

Pilleli sineklik

 

Pileli- Plise sineklik modeli son zamanlarda en çok tercih edilen ve çok kullanışlı olan bu model, pratik kullanımı ve uzun ömürlü olması sebebi ile çok yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayrıca her türlü kapı ve pencere yapısına panjur olma durumunda ve büyük sürgü kapılarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kaliteli ithal pile akordiyon şeklinde katlanabilen tülü sayesinde yer kaplamadan çalışan bir modeldir. Sineklik konusunda şuana kadar yaşanan tüm problemler bu sineklik modelinde ortadan kalkmıştır. Maliyet olarak menteşeli modelden daha pahalı olan Pileli-Plise sineklikler, uzun ömürlü ve rahat kullanımı ile bu farkı amorti edebilmektedir. Çerçeveler alüminyum malzemeden imal edilmekte olup kapı ve pencerelerimize uygun, evlerimizin ve iş yerlerimizin dekorasyonuna uygun renklerde boyanabilir.

Antalya sineklik 

Menteşeli

Menteşeli sineklik modelimiz pencere ve kapılarda açılıp kapanan menteşeler ile aynı çalışma mantığında çalışır. Alüminyum çerçeveden oluşan kasası, plastik köşe aparatları ile bir araya getirilir. Kaliteli ve yanmaz olan fiber tül plastik fitil ile bu alüminyum kasaya sabitlenir. Plastik menteşeler ve plastik tutma kulpu, kilitleme parçası Standart aksesuar grubunu oluşturmaktadır. Ekonomik ve sık kullanılan bir modeldir. Kışın çıkartılıp ayrı bir yerde muhafaza edilebilir. Bu şekilde hava şartlarından fazla etkilenmemesi sağlanabilir ve ömrü uzun olur. Standart pencere ve kapı ebatlarına uygulanabilir, ancak büyük kapılar ve geniş pencereler için uygulanması mümkün değildir. Panjur olan yerlerde açılıp kapanma yaptığı için panjurun açılıp kapanmasına engel olabilir.

Antalya sineklik

Stor sineklik

Eskiden çok kullanılan stor sineklik modeli Alüminyum çerçeve ve bu çerçeve içerisinde rulo şeklinde katlana bir tül şeklinde yukarı aşağı veya sağa sola şeklinde çalışabilmektedir. Rulo şeklindeki tül aynı yaylı stor perdelerde olduğu gibi çalışmaktadır. Bu rulonun katlanmasını bir yay sağlamaktadır. Yavaşça çekilip açılan sineklik tülü hafif bir çekme ile yukarıya, kurulan yay sayesinde hızla katlanmaktadır. Ancak bu yayın bozulması ve kırılması mümkündür ve çok sık arıza yapmaktadır. tülün sıkışması ve diğer problemler ve fiyatının çok yüksek oluşu sebebi ile kullanım problemlidir ve yerini Pileli-Plise sinekliğe bırakmıştır.