Blog

Antalya Sineklik Sistemleri

Antalya Sineklik Sistemleri

Sineklik sistemleri, kullanım amacına ve monte edilecek yerin durumuna göre değişmektedir. Sineklik sistemleri de diğer ürünler gibi sürekli olarak gelişmekte ve yenilenmektedir. Şu anda piyasada kullanılan sineklik modelleri,

    • Pileli Sineklik
    • Menteşeli, Sineklik
    • Stor Sineklik

Antalya Sineklik Sistemleri-Sineklik ürünleri ANTALYA

  • Sürme tip Sineklik

Her model  kullanım amacına ve uygulama yerine göre tercih edilmektedir.

Antalya Sineklik Sistemleri

 

Antalya Sineklik Sistemleri, Sineklik ürünleri ANTALYA

Antalya Sineklik Sistemleri-Sineklik ürünleri ANTALYA
Antalya Sineklik sistemleri, modellerine ve fiyatlarına göre ayrılmaktadır. Modeller; menteşeli sineklik, pileli sineklik ve sürme sineklik olmak üzere 3 çeşittir.

Menteşeli sineklik; En pratik ve ekonomik olan sineklik çeşididir. Açılır kapanır olması, sökülebilir olması, tutma sapı, ithal tül kullanımı ve ekonomik oluşu en çok tercih edilen tip olmasına sebeptir. Çerçeve alüminyumdan yapılmaktadır, bu sebeple paslanma riski yoktur. Gerekirse farklı renklerde boyanabilir. Kapı ve pencereler için kullanılabilir. çift kapı olan yerlerde uygulanması mümkün değildir, sebebi açılır kapanır olmasıdır. Kapılarda ayrıca sabit bir kasa kullanılması gerekebilir. Kullanımı kolay, tamiratı yapılabilir ve parçaları değiştirilebilir olması nedeni ile uzun yıllar kullanılabilir. Monte işleminde her zaman açılan kapı ve pencerenin tersine takılır, içeri açılan pencere ve kapılarda dışarı monte edilir.

 

Antalya Sineklik Sistemleri Kapi_Sineklik

Pileli Sineklik; Yeni bir modeldir, kullanımı çok pratik olan menteşeli sineklikte, çerçeve yine alüminyumdan yapılır, ve farklı renklerde talep olursa boyanabilir. Pileli sineklik modelinde çerçeve sabittir. içindeki tül akordiyon şeklinde sağa veya sola, aşağıya veya yukarıya katlanarak çalışır. Çift kapı olan yerlerde sürme doğramalarda ve dışta panjur olup açılır kapanır takılamayan yerlerde tercih edilir. Fiyat olarak menteşeli sineklik ten daha pahalı olan pileli sineklik modeli, modern görüntüsü ve yer kaplamayan yapısı ve pratik kullanımı ile tercih edilmektedir.

hplise3 Pileli sineklik çift kapı pileli_sineklik_1

Sürme Sineklik; Bu model çok geniş sürme kapılarda çift kasa kullanılarak uygulanmaktadır. kapatığı alan kadar bir alan daha yer kaplayan sürme sineklik duşa kabin mantığı ile ray üzerinde sürülerek çalışmaktadır. Pileli modelin ortaya çıkması ile pek kullanılmayan bu model pahalı oluşu nedeni ile daha az tercih edilen bir modeldir.