Blog

Antalya da Cam balkon

Antalya da Cam Balkon

Modern ve hızla gelişen turizm şehrimiz Antalya da Cam balkon sistemi, her geçen gün daha çok tercih edilen ve talep gören bir ürün haline gelmiştir.

Büyük balkonlar kış aylarında kullanım için hava şartları sebebi ile müsait olmamaktadır. Cam balkon sistemi, sayesinde bu mekanlar evlerin içine katılarak yeni mekanlar oluşmaktadır. Hava şartlarından etkilenmeyen yeni balkonlar yaşantımıza ayrı bir renk katmaktadır.

Kullanılan malzemenin yapısı alüminyum ve temperli cam olduğundan dolayı uzun ömürlü ve çok dayanıklı paslanmaz bir ürün olan cam balkon sistemi, ayrıca güvenlik amacı ile de kullanılmaktadır. Evlerde uygulanabilen bu ürün ayrıca iş yerleri, kapalı mekanların iç bölmeleri, teras ve verandalar gibi, çok çeşitli mekanlara uygulanabilmektedir.

 

Antalya da Cam balkon
Antalya da Cam balkon

Antalya da Cam balkon

fonksiyonel yapısı – estetik görünüşü ve sağlamlığı cam balkon sistemine olan ilgiyi artırmaktadır.

Her balkon yapısına ve ölçüsüne uyarlanabilen cam balkon sistemi, balkon şeklinin düz, l şeklinde, dikdörtgen veya yuvarlak olma durumunda bile monte edilebilmektedir. Özellikle Antalya da balkon yapılarının büyük ve çek kullanılan mekanlar olduğunu düşünürsek, balkonların kapatılmasına olan ihtiyacın ne kadar gerekli ve önemli olduğunu belirlemiş oluruz.

Antalya da kış mevsiminin kısa sürmesine rağmen yağmurlu ve rüzgarlı oluşu, yapılarda açık balkonların kullanılmaz hale gelmesine sebep olmaktadır. Şiddetli rüzgar ve uzun süreli yağmur nedeni ile balkonlarda hiç bir şekilde malzeme eşya konulamamasına neden olur. Cam balkon sistemi ile kapatılan balkonlar, imar mevzuatına uygun olduğu için belediye tarafından bir izin ve belge gerektirmez, ayrıca estetik görünüşü ile binanın dış yapısında görüntü kirliliği oluşturmaz. Açılıp kapatılabilme özelliği sayesinde, balkon eski açık haline geleceği için balkon özelliğini kaybetmeden yazın açık özelliğini kaybetmemiş olur.

Cam balkon sistemlerinde emniyet kilitleri ve camın yüksek güvenlikli kırılmaz oluşundan dolayı aynı zamanda giriş ve alçak katlarda güvelik amacı ile hırsızlığa karşı bir önlem olarak ta düşünülmelidir.

Tüm bu özellikler ve fonksiyonel detaylar cam balkon sistemlerinin tercih edilmesinde önemli unsurlar olarak ön planda değerlendirilmelidir. Geriye kalan önemli unsur, doğru ürün ve düzgün montaj ile bu sisteme sahip olmaktır. Firmamız bu konuda titiz ve özenli çalışmaları ile Antalya da hizmet vermektedir.