Blog

Antalya cam balkon m2 fiyatları

Antalya cam balkon m2 fiyatları

Antalya cam balkon m2 fiyatları

Cam balkon sistemlerinde, fiyat belirlenmesi m2 olarak yapılmaktadır. m2 hesaplaması, balkon şekline göre genişliğin yükseklik ile çarpılması ile elde edilmektedir. Balkonlarımız duvardan duvara düz, L şeklinde, U şeklinde, yuvarlak veya muhtelif şekillerde olabilir. Mermer üzerindeki bu uzunlukları toplayarak balkonumuzun enini hesaplamalıyız. Daha sonra mermer üstünden tavana kadar cam balkon yapılacak yüksekliği ölçmeliyiz. Toplam eni ile yüksekliği çarptığımızda cam balkon için m2 ölçümüzü öğrenmiş oluruz.

Örneğin U şeklinde 3 kenarı olan bir balkonumuz olduğunu varsayalım. Sağ sol ve ön cephesi olan bir balkon olsun. sağ taraf 150 cm. sol taraf 140 cm. ön cephesi 400 cm. olsun. Yükseklik (mermerden tavana kadar) ölçümüzde 245 cm. olsun. Hesaplama şöyle yapılıyor ; 150+ 140+ 400 = 690 cm. toplam genişlik var, 690 cm. X 245 cm. = 16,9 m2 cam balkon yapılacak yerimiz var demektir. Bu ölçü fiyat almak için yeterli bir ölçü olacaktır. Tabii cam balkon sistemi yaptırmaya karar verdiğinizde, net ve hassas ölçü, firma teknik personeli tarafından alınacaktır.

m2 hesaplama yöntemini biraz anladı isek, bu m2 bilgisi ile cam rengi ve diğer taleplerinizi firmaya bildirerek fiyat bilgisi almanız kolay olacaktır. Gelelim m2 fiyatlarına, günümüzde maalesef değişen ekonomik şartlar ve dövizdeki değişkenlikler sebebi ile uzun süreli sabit bir m2 fiyatı belirtmek mümkün değildir. Artan ve değişen maliyet fiyatları, önceden 6 ayda veya 1 yılda değişiklik yapmamız yeterli olurken şimdilerde HAFTALIK olarak farklılık göstermeye başlamıştır. Bu sebeple bugün için vereceğimiz m2 fiyatı kısa bir süre sonra artabilir ve azalabilir durumdadır. Bu sebep ile Cam balkon yaptırmaya karar verdiğiniz anda firmalardan güncel fiyatları almanızı önermekteyiz. Fiyat aralığı firmaların kendilerine göre belirledikleri kar marjına orantılı olarak değişkenlik gösterebilir.

Antalya cam balkon m2 fiyatları konusunda, firmamız WİNLİFE Antalya cam balkon sistemleri, müşterilerimize mümkün olduğunca uygun fiyatlar ve ödeme koşulları sunmaya gayret etmektedir.

Cam balkon fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için WİNLİFE Antalya cam balkon sistemleri Tel : 0242 324 03 26

Leave a comment