Blog

Akseki cam balkon

Akseki cam balkon

Akseki cam balkon Eski adı Marla olan Akseki, Toroslar üzerinde kurulmuştur. Daha sonra Selçuklu ve Osmanlı idaresine geçen ilçede, Roma İmparatorluğu dönemlerinden bu zamana toplumların yaşadığı bilinmektedir. Malazgirt savaşından sonra Türk varlığı her geçen gün artmış daha çok oğuzların afşar boyuna ait türkmenler yerleşmiştir. 1872’de Alanya’dan ayrılan Akseki, 1901 yılında Antalya Konya Eyaleti dahilinde bağımsız bir sancak olmuştur. Bu arada Akseki ilçesinin sınırları daraltılmış, bazı köyler Seydişehir ilçesine bırakılmıştır. İbradı, önceleri bir kasabayken, 1991 yılında ilçe yapılarak Akseki’den ayrılmıştır.

 Kardelen çiçeğinin ana yurdu olarak bilinen Akseki ilçesi, Antalya iline bağlı Batı Torosların güneyinde kurulmuş bir ilçedir. Doğusunda Gündoğmuş, Bozkır, batısında Manavgat, İbradı, kuzeyinde Beyşehir, Seydişehir, güneyinde Manavgat ve Gündoğmuş ilçeleri yer almaktadır.

Yüzölçümü; 2390 kilometrekare, rakımı 1050 m’dir (merkez). İlçenin coğrafi yapısı Manavgat Irmağının oluşturduğu büyük bir vadi ile engebeli ve dağlık bir görünüme sahiptir. İlçenin büyük bir çoğ Kartallı Mağara (Bağarcık) Kuyucak, Düdencik Mağarası(Çınardibi), Bucakalan Mağarası, Göktepe Yaylası, Çimi Yaylası, Irmak Vadisi ilçenin diğer turizm önemi olan doğal güzellikleri olan  yerlerdir. Akseki’de; karasal iklim kakimdir. Ortalama sıcaklık 13,2 derece olup maksimum sıcaklık 36,9 derecedir. Akseki’de kışın sıcaklık -30 dereceye kadar düşebilmektedir.

AKSEKİ CAM BALKON

Akseki ile ilgili bu tarihi ön bilgiden sonra, Firmamız WİNLİFE Antalya cam balkon bu güzel ilçemizde cam balkon konusunda uygulama ve satış yapmaktadır. Bayilik talepleri ve malzeme satışı için Antalya merkez ile irtibata geçebilirsiniz.

Akseki cam balkon